SŮL NAD ZLATO

 

Mořská sůl, himálajská sůl, vzácná Fleur de Sel nebo dokonce uzená… Proč jsou

některé z těchto solí nad zlato?

 

                                Depositphotos_28944839_original

 

 

 

  

 

 

Kuchyňská stolní sůl, která se většinou vyskytuje v našich kuchyních, je vysoce rafinovaná tzn., že prošla různými procesy jako je čištění a bělení. Je tedy zcela zbavena většiny minerálních látek, navíc jód, který se do ní běžně přidává téměř vždy syntetický (umělý), který naše tělo velmi těžko absorbuje. Má tedy málo co do činění s přírodní solí. Pokud konzumujeme běžnou kuchyňskou sůl plýtvá naše tělo velkým množstvím energie, aby si udrželo vyrovnanou hladinu tekutin. Je to téměř čistý chlorid sodný. Ale existují druhy soli jako je např. mořská sůl nebo himalájská růžová sůl, které jsou pro naše zdraví mnohem vhodnější.

HIMALÁJSKÁ SŮL

Těžena je na úpatí Himalájí, přesněji v kamenném solném dole v Pákistánu, Její typické růžovo-červené zbarvení, je způsobeno malým množstvím oxidu železitého. Obsahuje velmi mnoho přírodních složek a minerálů, které jsou nezbytné pro zdraví a to včetně hořčíku, draslíku, vápníku, sodík, fosforu a železa. Himalájská sůl má neuvěřitelné přínosy pro naše zdraví:

  • Je lehce stravitelná
  • reguluje krevní tlak
  • pomáhá absorbovat živiny v zažívacím traktu a tímto způsobem dodává tělu potřebnou energii
  • pomáhá s regulací cukru v krvi
  • vyrovnává pH v těle
  • zajišťuje zdraví cév, sílu kostí a fungování dýchací soustavy
  • předchází křečím ve svalech
  • vyživuje ledviny a žlučník
  • kontroluje hladinu vody v těle
  • podporuje zdravý spánek

 MOŘSKÁ SŮL

Jedná se o nejznámější a nejpoužívanější variantu a se získává odpařováním mořské vody, tímto procesem si sůl zachová všechny přírodní prvky včetně přirozeného množství jódu a více druhů minerálů i stopových prvků. Někteří kuchaři tvrdí, že má, výraznější chuť než kuchyňská sůl.
Díky jejím revitalizačním účinkům na lidské tělo i mysl je stejně jako himalájská sůl vhodná také do koupele a bazénů.

 

 FLEUR DE SEL

Je nejčistší a nejchutnější ze všech solí, vzniká velmi zřídka. Právem je nazývaná jako královna solí. Fleur de Sel je jemná krystalická krusta na povrchu slaného moře/jezera a vytvoří se jen v případě, že vítr vane ze správného směru. Je sbíraná ručně jako smetana na mléce a k jejímu získání je potřeba mnoho zkušeností a trpělivosti. Než se tato sůl dostane na jídelní stůl, musí zrát ještě minimálně jeden rok.  Tato lahůdka se nepoužívá tolik na klasické vaření, ale až k dochucování hotových jídel, prostě všude tam, kde si chcete pokrm dochutit. Obyčejný krajíc chleba s máslem bude najednou úplně jiný. Je přirozeně obohacena o všechny nezbytné minerály a stopové prvky,

 UZENÁ SŮL

Udí se podobně jako maso v udírnách nad pečlivě vybraným bukovém dřevem, není do ní přidáno nic jako umělá ochucovadla, aroma a barviva. Jídlo ochucené touto solí, získá typickou kouřovou chuť a vůni, aniž by absolvovalo cestu udírnou, která například u masa na rozdíl od soli znamená i vznik některých karcinogenních zplodin.